Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miedzianej Górze - O nas

Informacje

centrum Miedzianej Góry

Budynek węgielni

Mur oporowy w Bobrzy z lotu ptaka

Mur oporowy i staw

Giełda samochodowa na torze Kielce w Miedzianej Górze

Mur oporowy w Bobrzy z lotu ptaka

O nas

Celem działania Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miedzianej Górze jest umożliwienie osobom i rodzinom przezwyciężanie trudnych sytuacji życiowych, których nie są w stanie samodzielnie pokonać wykorzystując własne uprawnienia, zasoby i możliwości, wspieranie osób i rodzin w wysiłkach zmierzających do zaspokojenia niezbędnych potrzeb i umożliwienie im życia w warunkach odpowiadających godności człowieka, a także doprowadzenie ich do życiowego usamodzielnienia oraz integracji ze środowiskiem.

Jeżeli mieszkasz na terenie Gminy Miedziana Góra, znalazłeś się z w trudnej sytuacji życiowej lub finansowej, nie jesteś w stanie samodzielnie pokonać piętrzących się problemów, zgłoś się do siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miedzianej Górze. Pracownik socjalny udzieli informacji dotyczącej procedury ubiegania się o pomoc społeczną oraz wyjaśni jakie dokumenty są niezbędne do uzyskania pomocy.

Po złożeniu podania o przyznanie pomocy, pracownik socjalny w ciągu 14 dni roboczych udaje się na wywiad środowiskowy mający na celu ustalenie sytuacji rodzinnej, majątkowej i finansowej rodziny. Decyzję o przyznaniu pomocy podejmuje Kierownik Ośrodka.

Szczegóły dotyczące form, zasad i kryterium dochodowego warunkującego przyznanie pomocy finansowej lub rzeczowej regulują przepisy ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2020 r., poz. 1876).

 

KADRA OŚRODKA

Maciej Strzelecki - kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

 

KSIĘGOWOŚĆ

Elżbieta Toporek – główna księgowa

Joanna Mokwińska – referent ds. kadr i płac

 

PRACOWNICY SOCJALNI

Anna Rzęsista – specjalista pracy socjalnej

Elżbieta Małysa – starszy pracownik socjalny

Justyna Rynk – pracownik socjalny

Maria Sączawa – starszy pracownik socjalny

Teresa Jarząb - specjalista pracy socjalnej

 

ŚWIADCZENIA RODZINNE i WYCHOWAWCZE

Kamila Niebudek – starszy referent ds. świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego

Marcela Syska – starszy referent ds. świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego

Iwona Rochoń – Radek - samodzielny referent

 

ASYSTENT RODZINNY

Arkadiusz Soliński – asystent rodziny